logo

Pałac Młodzieży

Pomorskie Centrum Edukacji
w Szczecinie

FERIADA 2019

IMPREZY DODATKOWE

 

I turnus

Dodatkowe działania poza zajęciami tematycznymi:

 

 • Warsztaty dogoterapii „Ciuciułapka”/Irmina Hendel – podczas warsztatów dwa labradory Buba i Aura zaprezentują dzieciom w jaki sposób pies może pomagać człowiekowi. Dzieci dowiedzą się, że psy też mogą chodzić do pracy! Nie zabraknie zabaw z czworonogami, które oswajają lęki,ale też wskazówek jak bezpiecznie kontaktować się z psem.
 • Kulinarny Rollercoaster/ Magdalena Ossowska - mobilne Warsztaty Kulinarne, podczas których uczestnicy ugotują wybraną potrawę i zapoznają się z tajnikami zdrowego odżywiania. Nauczą się podstawowych czynności w kuchni i usłyszą wiele ciekawych informacji na temat przyborów kuchennych. Warsztaty zakończą się wspólną degustacją przygotowanej wcześniej potrawy. Celem warsztatów jest wykształcenie zdrowych nawyków żywieniowych, przez zabawę i wspólne gotowanie.
 • Warsztaty historyczne „Atrakcje krainy Gryfitów/Tomasz Wieczorek – spotkanie  historyczno–krajoznawcze prowadzone przez przewodnika turystycznego po Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Celem spotkania jest m.in. przybliżenie historii oraz interesujących atrakcji turystycznych naszego regionu, a także zachęcanie do różnych form uprawiania turystyki na terenie Pomorza. Poprzez przystępne formy takie jak legendy, ukazane zostaną najciekawsze historie związane z naszym regionem. Uczestnicy będą mieli okazję usłyszeć wiele ciekawych informacji o Dynastii Gryfitów i Księstwie Pomorskim. Prowadzący przybliży uczestnikom m.in. postać kartografa Eilhardusa Lubinusa, twórcy Wielkiej Mapy Księstwa Pomorskiego, wspomni o tworzonym szlaku Gryfitów po Pomorzu. Nie zabraknie też opowieści o Gryfie, Zamku Książąt Pomorskich i innych ciekawych miejscach w naszym mieście.
 • Impreza podsumowująca „LEDowa KRAINA ZABAWY” ŚWIATŁOGIEŃ/ Piotr Waliszewski – to będzie połączenie świetlnego tańca z interaktywnymi zabawami! Animacje wykonywane przy użyciu nowoczesnych technologii LED. Niesamowite zderzenie muzyki, światła i tańca w prawdziwie bajkowej oprawie! Wszystkie odcienie tęczy, świetlne iluzje i holograficzne obrazy w powietrzu - to tylko niektóre atrakcje, które zobaczymy w tym niezwykłym show w Bajkowym Wymiarze Światła !
 • Projekcja multimedialna
 • Codzienne poczęstunki w formie cateringu /śniadanie i obiad/

 

II turnus

Dodatkowe działania poza zajęciami tematycznymi:

 

 • Warsztaty muzyczno – konstruktorskie „Muzyczne wysypisko” /WILK ART, Damian Wilk – warsztaty podczas których uczestnicy stworzą ekologiczne instrumenty z papieru, szkła, plastikowych butelek a nawet warzyw! Bo być eko, to nie tylko oszczędzać wodę i prąd,  ale również wykorzystywać to, co już mamy!
 • Tęczowa orkiestra „BUM BUM RURKI”/Dawid Gacek - uzbrojeni w Bum Bum Rurki i dzwonki, korzystając z multimedialnych form prezentacji uczestnicy staną się orkiestrą, która zagra hity  z filmów Disneya, z lat 90-tych, przeboje znanych artystów, takich jak m.in. P. Domagały, Blues Brothers, Justin Timberlak czy Ed Sheeran.
 • Warsztaty „Las bez tajemnic” /LASY PAŃSTWOWE, Jolanta Gaczyńska - leśne warsztaty to zajęcia podczas, których uczestnicy dowiedzą się czym jest las i skąd się bierze, na czym polega praca leśnika i jak poradzić sobie w lesie. Odkryją tajemnice leśnych mieszkańców, oraz tajemnice drewna i jego zastosowanie. Na uczestników będą czekały quizy, zagadki i konkursy, a także leśne niespodzianki!
 • Impreza podsumowująca „Zabawa energią”/GO4idea, Marek Szymański – zajęcia edukacyjne związane z nowymi technologiami. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się skąd bierze się energia, jakie ma zastosowanie we współczesnym świecie i jak ją wykorzystać w zabawie. Nauczą się wydobywać energię ze wszystkiego co ich otacza – nawet owoców i warzyw! Dzięki wirtualnej rzeczywistości odnajdą ją w zakamarkach ludzkiego organizmu.
 • Projekcja multimedialna
 • Codzienne poczęstunki w formie cateringu ( śniadanie i obiad)