DODATKOWE ATRAKCJE
Podczas Półkolonii zimowych „SZTUKA WAS SZUKA” 2024

 

I turnusPałacowa gra fabularna

zabawy z animatorami integrujące uczestników półkolonii, zadania na orientację, gry i zabawy logiczne również o tematyce zimowej.

Wyjście do Parku trampolin „Fun Jump”

trampolinowe ścieżki akrobatyczne i gimnastyczne, batuty sportowe, basen wypełniony gąbkami, dzięki którym najbardziej skomplikowane akrobacje stają się bezpieczne. Fun Jump to świetna okazja by poćwiczyć salta, akrobacje, czy parkur. Miejsce ćwiczeń, skoków i akrobacji dla każdego.

Vito i Bella/Warsztaty MINECRAFT

wizyta w miejscu pełnym niesamowitych konstrukcji. Podczas warsztatów Minecraft, uczestnicy uruchomią wyobraźnię, pobudzą kreatywność oraz poćwiczą zdolności manualne. Każdy stworzy breloczek lub magnez z ulubioną postacią z gry. Nie zabraknie też zabawy w strefie gry!

Eureka

wizyta w miejscu wystaw interaktywnych i doświadczeń z nauki i techniki, które posiada zbiór ok. 50 eksponatów interaktywnych m.in. wodne twierdzenie Pitagorasa, piłkę w strumieniu powietrza, akustyczny telefon...Na wystawie znajduje się również unikalna w skali Polski ekspozycja pt. "Atomowa Eureka" zawierająca m.in. model jądra atomowego (tzw. krążki Stelmacha), interaktywny model wirówki uranowej oraz model krzywej rozpadu promieniotwórczego.

Ski Park

wizyta w nowoczesnym centrum narciarsko-wspinaczkowym, gdzie można cały rok doświadczyć jazdy na nartach lub snowboardzie oraz skorzystać ze strefy kreatywnych ścianek wspinaczkowych oraz platformy multimedialnej do gry na ściankach wspinaczkowych. Dzięki swojej oprawie wizualnej oraz różnorodnej ofercie gier zachęci ona każdego do podjęcia wyzwania i wspięcia się na szczyty swoich możliwości.

Twórcza Cytrynka/warsztaty szycia pluszaków

wizyta w pracowni dostosowanej do pracy twórczej dla najmłodszych. Podczas spotkania każdy będzie miał możliwość sprawdzenia jak radzi sobie z igłą i nitką oraz stworzenia wyjątkowej przytulanki.

Wyjście do kręgielni/MK Bowling

okazja by sprawdzić się w łatwym i nie wymagający specjalnych umiejętności sporcie. W kręgle może grać każdy, wysoki czy niski, gruby czy chudy, stary czy młody a ich strącenie nie jest aż tak skomplikowane. Im lepsze są rzuty, tym bardziej fascynująca staje się gra.

Wyjście do Klubu Gier i Zabaw Nasto%

to miejsce, które dysponuje wieloma atrakcjami dla dzieci i młodzieży - Laser Labirynt, model amerykańskiego Symulatora Przeciążeń Lotniczych tzw.żyroskopu, Wielkoformatowy X-Box Kinect, Gabinet Masek dla dzieci, elektroniczne gry interaktywne i sprawnościowe, Komnata Maskotek, Zaułek Strachu – to wszystko czeka na naszych uczestników.

Wyjście do Be Happy Museum

to miejsce dla każdego, zarówno dla osób kochających media społecznościowe, jak i dla tych, którzy po prostu chcą miło spędzić czas. Odwiedzający znajdą tu dziesiątki scen do robienia zdjęć i pokoje z iluzją, np. basen z piankami Marshmallow, bananową huśtawkę, magicznego jednorożca, zakręconą Pandę i wiele innych autorskich scenografii. Ekspozycja tętni życiem i stale się zmienia.

Zwiedzanie Teartu Lalek Pleciuga

uczestnicy będą mieć możliwość zobaczenia dużej sceny, sali kameralnej i Sali Prób od kulis. Czeka ich zwiedzanie pracowni plastyczno-konstrukcyjnej oraz magazynu lalek.

Warsztaty żeglarskie/PM

spotkanie z kapitanem Jerzym Szwochem, który wtajemniczy uczestników w tajniki żeglowania, pokaże kilka prawdziwych węzłów i powie jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Oczywiście nie zabraknie opowieści o morskich przygodach!

Nagranie audiobooka

najpierw ćwiczenia dykcji, potem wspólne czytanie i podział na role, a następnie praca w pałacowym studiu nagrań, by na zakończenie turnusu zaprezentować audiobook przed szerszą publicznością!

KINO

wyjście do kina na seans filmowy


II turnusPałacowa gra fabularna

– zabawy z animatorami integrujące uczestników półkolonii, zadania na orientację, gry i zabawy logiczne również o tematyce zimowej.

Warsztaty Mały Inżynier/Zimowe eksperymentowanie z Elzą i Olafem

- warsztaty Kraina Lodu to niesamowite eksperymenty i pokazy, które pozwolą odkryć fascynujące zjawiska fizyczne i chemiczne związane z zimą, śniegiem i lodem. Dzieci będą miały okazję wcielić się w postać Elzy i użyć jej magicznych mocy do stworzenia zamieci śnieżnej. Ulepią też wesołego bałwanka Olafa, który ma nietypowe marzenie i odkryją, że zima może być wspaniała i pełna radości.

Ski Park

- wizyta w nowoczesnym centrum narciarsko-wspinaczkowym, gdzie można cały rok doświadczyć jazdy na nartach lub snowboardzie oraz skorzystać ze strefy kreatywnych ścianek wspinaczkowych oraz platformy multimedialnej do gry na ściankach wspinaczkowych. Dzięki swojej oprawie wizualnej oraz różnorodnej ofercie gier zachęci ona każdego do podjęcia wyzwania i wspięcia się na szczyty swoich możliwości.

Eureka

– wizyta w miejscu wystaw interaktywnych i doświadczeń z nauki i techniki, które posiada zbiór ok. 50 eksponatów interaktywnych m.in. wodne twierdzenie Pitagorasa, piłkę w strumieniu powietrza, akustyczny telefon...Na wystawie znajduje się również unikalna w skali Polski ekspozycja pt. "Atomowa Eureka" zawierająca m.in. model jądra atomowego (tzw. krążki Stelmacha), interaktywny model wirówki uranowej oraz model krzywej rozpadu promieniotwórczego.

Vito i Bella/Warsztaty SLIME

- Wizyta w miejscu pełnym niesamowitych konstrukcji, gdzie podczas warsztatów uczestnicy będą tworzyć różnokolorową masę plastyczną, którą można rozciągać i dowolnie ugniatać. Te zajęcia pozytywnie wpływają na integrację sensoryczną dzieci, ale również rozwijają wyobraźnię i kreatywność.

Wyjście do Klubu Gier i Zabaw Nasto%

- to miejsce, które dysponuje wieloma atrakcjami dla dzieci i młodzieży - Laser Labirynt, model amerykańskiego Symulatora Przeciążeń Lotniczych tzw.żyroskopu, Wielkoformatowy X-Box Kinect, Gabinet Masek dla dzieci, elektroniczne gry interaktywne i sprawnościowe, Komnata Maskotek, Zaułek Strachu – to wszystko czeka na naszych uczestników.

Zwiedzanie Teartu Lalek Pleciuga

– uczestnicy będą mieć możliwość zobaczenia dużej sceny, sali kameralnej i Sali Prób od kulis. Czeka ich zwiedzanie pracowni plastyczno-konstrukcyjnej oraz magazynu lalek.

Twórcza Cytrynka/tworzenie zakładek

– warsztaty artystyczne w wyjątkowej pracowni dostosowanej do pracy twórczej dla najmłodszych, gdzie uczestnicy stworzą niezwykłe zakładki do książek z kompozycji suszonych kwiatów.

Warsztaty żeglarskie/PM

- spotkanie z kapitanem Jerzym Szwochem, który wtajemniczy uczestników w tajniki żeglowania, pokaże kilka prawdziwych węzłów i powie jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą. Oczywiście nie zabraknie opowieści o morskich przygodach!

Nagranie audiobooka

– najpierw ćwiczenia dykcji, potem wspólne czytanie i podział na role, a następnie praca w pałacowym studiu nagrań, by na zakończenie turnusu zaprezentować audiobook przed szerszą publicznością!

KINO

– wyjście do kina na seans filmowy

   

©2024 Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji :: 70-327 Szczecin, Al.Piastów 7