logo

Pałac Młodzieży

Pomorskie Centrum Edukacji
w Szczecinie

FERIADA 2018

IMPREZY DODATKOWE

 

I turnus


Dodatkowe działania poza zajęciami tematycznymi:

 

 • „Pomyśl logicznie” - 4Seasons/Łukasz Wójcik -  Impreza integracyjna dla dzieci, w której animatorzy wykorzystają znane i nieznane gry logiczne mające na celu ćwiczenie pamięci umiejętność liczenia oraz pracy zespołowej. Litery, cyfry, zagadki – to wszystko w atmosferze dobrej zabawy!
 • Warsztaty lizakowe - Manufaktura Twórcza Cytrynka/Elżbieta Dudek – podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się z czego powstaje naturalna masa do tworzenia lizaków, a także  skąd pochodzą poszczególne, naturalne barwniki. Łącząc kolorowe masy, przypomną sobie jak powstają barwy pochodne, w ten sposób utrwalając wiedzę dotyczącą koła barw. Te warsztaty to przede wszystkim okazja, by przygotować lizaka według własnego pomysłu.  
 •  Warsztaty rytmiczno – bębniarskie – Centrum Rozwoju Umiejętności/Bogdan Kulik – afrykańskie instrumenty / m.in. djembe, dun-dun, darbuka, kalimba/ i nauka podstawowych uderzeń oraz technik gry na djembe. Uczestnicy tych warsztatów będą grali zespołowo oraz z podziałem na role. Przez wspólną zabawę przeniosą się do Afryki. Krótkie ćwiczenia rytmiczne są  przygotowaniem do gry na bębnach. To będzie czas zabawy z dźwiękami, a na zakończenie z pewnością zabrzmi ORKIESTRA BĘBNÓW!
 • Impreza podsumowująca – Teatr Apollino z Ostrowa Wielkopolskiego – magia na wesoło z Czarodziejem,  wróżką i sztukami magii zręcznościowej. Spotkanie obfitujące w zagadkowe i pełne magii zdarzenia, które zachwycają i pobudzają wyobraźnię. Po prostu - CZARY NIE DO WIARY!!!
 • Projekcja multimedialna
 • Codzienne poczęstunki w formie cateringu /śniadanie i dwudaniowy obiad/

 

II turnus

Dodatkowe działania poza zajęciami tematycznymi:

 

 • Futbol amerykański – HUSARIA SZCZECIN Stowarzyszenie Kultury Fizycznej/ Piotr Roszak
  w trakcie treningu uczestnicy poznają podstawowe przepisy i zasady gry w futbol amerykański. Nauczą się, czym jest prawidłowa rozgrzewka, poznają zasady zachowania, poruszania po boisku i terminologię futbolową. W trakcie zajęć pod okiem doświadczonego trenera głównego Młodej Husarii dowiedzą się czym są zasady zdrowej rywalizacji.
 • Ferie z legendami – Małgorzata Duda/Przewodnik turystyki kulturowej – Szczecin i Pomorze Zachodnie - w trakcie spotkania prowadząca zapozna uczestników z terminem „legenda” i wyjaśni, czym  różni się od baśni i opowieści historycznej. Jakie są najpopularniejsze legendy z Pomorza Zachodniego, skąd się wzięły, jak wyglądają i gdzie dziś można spotkać gryfy na Pomorzu? Kim była Zielenica z Trzęsacza i Sydonia von Borcke? Na te i inne pytania dzieci poznają odpowiedź w trakcie zajęć.
 • Latamy z wyobraźnią – Fundacja KAMIENICA 1/Marek Szymański - Nowe technologie otaczają nas z każdej strony. Podczas warsztatu uczestnicy stworzą pojazd przyszłości. To jakie będzie miał funkcje i jak będzie wyglądał będzie zależało od wyobraźni uczestników. Za pomocą materiałów plastycznych takich jak papier i taśma klejąca nadadzą mu realny kształt.
 • Impreza podsumowująca pt. „Na pirackim okręcie” – Agencja Artystyczna/ WILK ART. – Potężny okręt Kapitana Kaszalota utknął na mieliźnie u brzegów nieznanej wyspy. Większość załogi uciekła a ci, którzy zostali nie są w stanie naprawić statku. Na dodatek zniknął gdzieś bezcenny skarb. Kapitan Kaszalot nie ma wyboru. Musi wyszkolić nowych piratów. Ci, którym uda się wykonać wszystkie zadania, mogą być pewni, że to dopiero początek ich WIELKIEJ PRZYGODY! W trakcie zabawy przysięga wesołych piratów, sprzątanie pokładu okrętowego, kurs budowaniu statku i oczywiście …. bitwa morska oraz sztorm!
 • Projekcja multimedialna
 • Codzienne poczęstunki w formie cateringu ( śniadanie i dwudaniowy obiad)