DODATKOWE ATRAKCJE
Podczas Półkolonii Zimowych Feriada 2023

 

I turnusWARSZTATY PODRÓŻNICZE „Śladami ludzi pustyni, czyli co nieco o życiu na Saharze” / Agnieszka Czachorowska / s.306

Sahara – największa pustynia świata, miejsce, które kojarzy się z wielką pustką. Ale czy jest to do końca prawda? Okazuje się, że w tych niełatwych warunkach żyją rośliny, zwierzęta a także ludzie! Umieją, bowiem wykorzystać ograniczone zasoby, aby zapewnić sobie to, co jest niezbędne do przeżycia. Z ludzkich plemion najlepiej sztukę przetrwania w tym terenie opanowali Berberowie.
W trakcie warsztatów podróżniczych uczestnicy uświadomią sobie, że ludzie mogą różnie zaspokajać swe potrzeby – pomimo trudności, które mogą wydawać się nie do przezwyciężenia.

WARSZTATY ETNICZNE „Po nitce do kłębka” – śladem polskiego wełniaka-pasiaka” / Pracownia Tradycji Polskiej - Beata Umińska, Artur Kotwas / s.304/aula

Etnograficzna podróż po Polsce, w trakcie, której uczestnicy odwiedzą te regiony naszego kraju, w których charakterystycznym wzorem stroju ludowego jest wełniany pasiak. Poznają wioski i miasta, piosenki i tańce oraz zwyczaje typowe dla danego regionu. Nie zabraknie także strojów, oczywiście pasiastych. Paski grubsze i chudsze, pionowe i poziome, wielobarwne tak, jak wielobarwny jest folklor Polski!

WARSZTATY CYRKOWE / CYRK ZODIAK Paweł Królik / s.gim.

Interaktywne spotkanie z fascynującą i rozwojową sztuką cyrkową. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć i spróbować, że żonglerka nie jest tak trudna jak mogłaby się wydawać. Wręcz przeciwnie -daje dużo radości, rozwija i relaksuje. Poznają też inne cyrkowe rekwizyty – diabolo i talerze.
Nie zabraknie koordynacyjnych zadań - kiedy trzeba będzie na przemian zakręcić POI, czy elementów balansowania - kijem na brodzie? Nie zabraknie również mistrzowskich pokazów.
Cyrk wzmacnia i rozwija!

ŚMIECHOTERAPIA – JOGA ŚMIECHU / Paweł Zawendowski / s.302

To spotkanie opiera się na generowaniu śmiechu i radości w grupie za pomocą ruchu, odpowiedniej dynamiki zajęć, specjalnych ćwiczeń interakcyjnych – śmiechowych. Podczas dynamicznego spotkania, przeplatanego ćwiczeniami oddechowymi nie zabraknie radosnych zabaw, tańca i oklasków. Przygotujcie się na stan euforii i mnóstwo pozytywnych emocji!

KINO PAŁACOWE / Monika Wilczyńska / s.106

W pałacowej sali multimedialnej, uczestnicy obejrzą na dużym ekranie film pełnometrażowy, który zabierze ich w podróż pełną przygód!

CODZIENNE POCZĘSTUNKI / Marzena Konefał / wnęki Pałacu Młodzieży

w formie cateringu (śniadanie i obiad)


II turnusWARSZTATY FONOMATYKI „RZECZYWISTOŚĆ WIRTUALNA TUŻ TUŻ!” / Izabela Ginett - wyjście do VR PLANET TURZYN

VR Planet to salon wirtualnej rzeczywistości, w którym uczestnicy trafią do świata niesamowitych wrażeń i niezapomnianych emocji. Technologia VR umożliwia realistyczne, trójwymiarowe odwzorowanie wszelkiego rodzaju postaci, przedmiotów, budynków, elementów natury, a także różnych sytuacji, w których gracz może brać udział.
Gry VR łączą realne odczucia gracza z fikcyjnymi obrazami, które dzięki ludzkim zmysłom połączonym z najnowocześniejszą technologią VR przenoszą uczestnika zabawy do innego, niesamowitego, wirtualnego świata.

WARSZTATY ETNICZNE „Graj muzyczko, graj – jutro momy fraj! Wędrówki po śląskiej krainie” / Pracownia Tradycji Polskiej - Beata Umińska, Artur Kotwas / s.304/aula

Etnograficzna podróż po Polsce, w trakcie, której uczestnicy odwiedzą regiony historycznej krainy polskiego Śląska. Poznają wioski i miasta, piosenki i tańce oraz gwarę i zabawy typowe dla danego regionu. Nie zabraknie także strojów, oczywiście śląskich!

WARSZTATY DOBREJ RELACJI „PAŁACOWY TEAMBUILDING! DZIAŁAMY RAZEM!” / Łukasz Wójcik – 4Seasons / s.gim.

Podczas zajęć, które poprowadzi wykwalifikowany trener, certyfikowany animator i instruktor rekreacji ruchowej zajęć czeka na uczestników mnóstwo zabaw sprawnościowych o różnym stopniu trudności, rozwijających zwinność, koordynację, orientację przestrzenną i współpracę w parach oraz w zespole. Tory przeszkód, balony, piłki, kije gimnastyczne, chusty animacyjne, balony, liny, sznurki – to wszystko uczestnicy wykorzystają w budowaniu dobrych relacji i wspólnym działaniu!

WARSZTATY DŹWIĘKOWE „ZOSTAŃ DJ-em!” / Tomasz Tomaszewski - Onomatopeja Agencja Muzyczna / s.202

Wielka muzyczna przygoda, podczas, której każdy będzie się mógł poczuć jak twórca nowych dźwiękowych przestrzeni. Tematem zajęć będzie produkcja muzyki. Na początku uczestnicy porozmawiają o tym, jakie są gatunki muzyki? Jak się je Tworzy? Szczególną uwagę prowadzący poświęcą syntezatorom, opowiedzą jak z sygnałów elektrycznych tworzone są dźwięki, które możemy usłyszeć. Będzie mowa o tworzeniu linii bębnów i basu, oraz nauka tworzenia podkładu w stylu hip-hop lub funk.

KINO PAŁACOWE / Monika Wilczyńska / s.106

W pałacowej sali multimedialnej, uczestnicy obejrzą na dużym ekranie film pełnometrażowy, który zabierze ich w podróż pełną przygód!

CODZIENNE POCZĘSTUNKI / Marzena Konefał / wnęki Pałacu Młodzieży

w formie cateringu (śniadanie i obiad)

 

©2023 Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji :: 70-327 Szczecin, Al.Piastów 7